Psí a kočičí moč může vytvářet trvalé skvrny a pachy na kobercích, čalounění a podlahách z tvrdého dřeva. Naučte se, jak vyčistit psí čůrání z koberce, aniž byste si najímali úklidovou službu nebo profesionální čistič koberců pomocí těchto tipů pro kutily.

3 čisticí prostředky, které vám pomohou dostat psí čůrání z koberců

Práce s účinnými čisticími roztoky bezpečnými pro domácí mazlíčky vám pomůže ošetřit znečištěnou oblast. Existuje několik produktů, které můžete použít k odstranění psího čůrání z koberců, včetně:

1. Čističe koberců : Hledejte roztok na čištění koberců obsahující eliminátory zápachu a odstraňovače skvrn. Naneste čisticí roztok na skvrnu od čůrání, abyste ošetřili a snížili zápach moči na vláknech koberce a čalounění. Nepoužívejte parní čističe: Teplo produkované parními čističi způsobuje trvalé skvrny od močení a váže proteiny moči do vláken koberce.

2. Enzymatické čističe : Odstraňte odolné skvrny od moči a zápach psí moči pomocí enzymatických čističů. Tyto produkty rozkládají bakterie v psím močení pomocí enzymů a zanechávají váš koberec bez zápachu.

3. Každodenní předměty ze spíže : Možná máte mnoho z nejúčinnějších produktů, jak dostat psí čůrání z koberců ve vaší domácnosti. Jedlá soda , peroxid vodíku, mýdlo na nádobí a bílý ocet přirozeně odstraňují skvrny a zápach moči. Na moč domácích mazlíčků však nepoužívejte neředěný ocet – poškozuje vlákna koberce, proto ho zřeďte vodou. Vynechejte také bělidlo: Může znečistit koberce a je nebezpečné léčit psí čůrání. Moč domácích zvířat obsahuje čpavek, který při smíchání s bělidlem vytváří toxické výpary.

Jak vyčistit psí čůrání z koberců v 5 krocích

Zde jsou tipy na čištění a průvodce krok za krokem, který vám pomůže odstranit skvrny a pachy zvířecí moči:

1. Zasušenou moč ošetřete jedlou sodou . Naneste tenkou vrstvu jedlé sody (přibližně čtvrtinu šálku) na skvrnu od koberce, abyste odstranili zápach psího čůrání a skvrny, poté vysajte, abyste jedlou sodu odstranili, než ošetříte postiženou oblast tekutinami.

2. Absorbujte čerstvou moč . Použijte papírové ručníky k vyčištění čerstvých skvrn od moči a zakryjte ručníky novinami. Opláchněte potřísněnou oblast studenou vodou a osušte.

3. Použijte roztok k odstranění zápachu . Pořiďte si čisticí prostředek nebo si udělejte jednoduché řešení zředěním bílého octa vodou. Přidejte jedlou sodu do octového roztoku pro větší sílu v boji proti zápachu, nebo zkuste peroxid vodíku a teplou vodu. Postříkejte znečištěné místo sprejem.

4. Nechte svůj roztok nasáknout . Nechte svůj roztok několik minut působit, aby absorboval a ošetřil potřísněnou oblast.

5. Vyčistěte roztok suchým ručníkem nebo mokrým vysavačem . Po několika minutách použijte čistý ručník nebo mokrý vysavač k odstranění tekutiny. Tento postup opakujte podle potřeby, abyste odstranili veškeré přetrvávající pachy nebo skvrny.

Tipy, jak zabránit tomu, aby váš pes čůral na koberce

Zde je několik tipů pro majitele zvířat, kteří se snaží vycvičit své psy , aby se vyhnuli čůrání na koberce:

  • Buďte důslední . Trénink na nočník pro domácí mazlíčky vyžaduje pravidelnou pozornost. Časem a pozitivním posilováním se psi učí dobrému chování.
  • Odstraňte pachy . Vůně domácích mazlíčků přitahují psy a naznačují, že je v pořádku tam zase čůrat. Vyčistěte všechny skvrny od moči nebo pachy zvířat, abyste cyklus přerušili.
  • Poraďte se s veterinářem . Promluvte si se svým veterinářem, pokud váš mazlíček i přes pravidelný trénink stále dělá nepořádky. Zeptejte se svého veterináře, zda mohou být zdrojem problémů s močením vašeho psa nějaké zdravotní problémy.