Velké množství lidí má sedavé zaměstnání. Dalším zase chybí dostatek pohybu. Kdo z nás se vyhnul stresu? To vše jsou negativní faktory, které ovlivňují naše zdraví, potažmo pohybový a opěrný aparát. Jednou z možností, jak mu, alespoň trochu, ulevit, je pořízení zdravotní matrace.

Co jsou zdravotní matrace?

Tyto druhy se vyrábějí s ohledem na konkrétní potřeby jednotlivých osob, které trpí různými zdravotními obtížemi.Kromě bolestí pohybového aparátu to mohou být různé druhy alergií nebo vyšší pocení. Zdravotní matrace tak mohou fungovat i jako ortopedické nebo antialergenní. Většina modelů bývá dostatečně prodyšná, antibakteriální a dokonale hygienická. Díky tomu mohou svým majitelům poskytovat dostatek komfortu během spánku.

Ať už se potýkáte s jakýmikoli zdravotními obtížemi, výběr matrace nepodceňujte. Zvažte přednosti a nedostatky jednotlivých modelů, materiálů i tvrdostí. Zjistěte si o nich dostatek informací, jen tak zvolíte tu správnou matraci. Zdravotní matrace je velice důležitá investice, neboť kvalitní spánek tvoří jeden ze základů našeho zdraví a dobrého fungování našeho organismu. Podporuje jeho regeneraci během noci.

Kde pořídíte kvalitní matrace?

Kvalitní matrace nabízí společnost PURTEX – český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. Ta byla založená v roce 1995. Její výrobní závody používají nejmodernější evropské technologie. V nabídce naleznete matrace PUR, pružinové nebo taštičkové. Nechybí ani postelové rošty, postele z masivu, anatomicky tvarované polštáře nebo ložní prádlo.

Pro výrobu používá pouze materiály testované a certifikované dle mezinárodní normy ÖKO-TEX. V roce 2005 proběhlo schválení výrobků ve zkušební laboratoři Zkušebního ústavu lehkého průmyslu, od roku 2006 započalo klinické hodnocení matrací jako zdravotnického prostředku.