Levnější elektřina a plyn – to je něco, po čem volá nejeden člověk žijící v Česku. Události v posledních letech vyhnaly cenu energií na historická maxima. Elektřina a plyn skokově stouply na ceně a většina z nás to pocítila ve své peněžence. V posledních měsících se začaly ceny energií pohybovat směrem dolů a vy tak máte možnost opět ušetřit.

Shrnutí cen energií v posledních letech

Na trhu se pomalu objevují nabídky s cenami elektřiny a plynu, značně pod cenovým stropem. Přitom ještě donedávna právě tento cenový strop určoval cenu za energie v našich domácnostech prakticky bez výjimky. Elektřina se vyšplhala s distribučními poplatky k ceně 8 – 9,50 Kč za kWh a plyn k ceně 3,1 Kč za kWh. To opravdu není zanedbatelný skok. Obzvlášť, když se ceny v roce 2021 pohybovali průměrně 5,80 Kč za kWh elektřiny a 1,65 Kč za kWh plynu.

Gas and electric energy types

Levnější elektřina a plyn – jak na to?

Pokud patříte mezi ty, kterým dodavatel nenabízí výhodnější smlouvu na dodávku energií nebo jen nepatrně klesá pod stropní cenu, je na čase se začít rozhlížet, kdo bude pro vás výhodný a spolehlivý dodavatel elektřiny a plynu. Kromě samotné ceny za jednotku elektřiny nebo plynu by vás také mělo zajímat, jestli je cena garantovaná a na jakou dobu. Například upsat se na 3 roky dodavateli, který je jen nepatrně levnější, nemusí být do budoucna dvakrát výhodné.

Současné ceny a změna dodavatele

Aktuálně můžeme narazit na nabídky s cenami elektřiny okolo 3,50 – 4 Kč za kWh bez DPH. U plynu se bavíme o 1,50 za kWh bez DPH. Samozřejmě v závislosti na regionu a typu smlouvy. Tyto ceny tedy určitě můžeme v současné době považovat za ty výhodnější. Samotná změna dodavatele dnes již není ničím složitým. Změna dodavatele online je jednoduchou záležitostí.

Nečekejte se změnou dodavatele a snižte tak svoje náklady.