Pokud hledáte zajímavou a originální dekoraci do interiéru, mohou to být třeba mechové obrazy.

Co jsou mechové obrazy a jak se vyrábějí?

Pro výrobu zelených mechových obrazů se používá stabilizovaný mech, který se mumifikuje. K těmto účelům se používá speciální patentovaná technika, při které dochází k náhradě vody, jež se nachází v rostlinách, za biologicky rozložitelný konzervační přípravek, který je dokonale šetrný k životnímu prostředí. Díky této metodě si rostliny zachovají svůj přirozený vzhled i barvu po velmi dlouhou dobu. Délka životnosti obrazů je závislá na několika faktorech. Především se jedná o místo a podmínky, kde bude obraz vystavený. Jeho životnost může být až 10 let.

Na koho se obrátit?

Máte-li zájem o tyto netradiční dekorace, obraťte se na firmu Matouš Hydroponie. Ta se zabývá moderní technologií pěstování rostlin v interiéru a také výrobou mechových obrazů. Můžete si od nich nechat ozelenit interiér. Samozřejmostí jsou příslušné návrhy a rozpočet. Firma má dlouholeté zkušenosti a tak vám doporučí rostliny ideální pro vaše prostory. Podrobnější informace i fotogalerii naleznete na webu hydroponie.cz.

Co je vlastně hydroponie?

Hydroponie patří mezi moderní způsoby pěstování okrasných rostlin. Tento způsob je nejen vysoce dekorativní, ale také hygienický. Je ideální volbou pro veřejné prostory, mezi něž patří banky, hotely, restaurace či nemocnice. Tímto způsobem se pěstují rostliny bez půdy, pouze v živném roztoku. Mezi nesporné výhody hydroponie patří jak hygienické pěstování, tak fakt, že rostliny přispívají k vyšší vzdušné vlhkosti. Také představují velmi významný regulátor škodlivin nacházejících se v ovzduší. Péče o takto pěstované rostliny není tolik náročná. Rostliny se snadno v živném roztoku vyvíjejí a nehrozí jim přelití a uhnívání kořenů. Rostliny pak prospívají a nevadnou.